Genel

Accelerate2030 Türkiye başvuruları başladı

accelerate2030

Anadolu Efes, Impact Hub Istanbul ve UNDP Türkiye iş birliğinde gerçekleşen küresel Accelerate2030 Sosyal Girişimcilik Programı başvuruları başladı! Accelerate2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda bulunan sosyal girişimlere uluslararası seviyede ölçeklenme konusunda destek veriyor!

 

Accelerate2030 Programı Nedir?

Accelerate2030, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda bulunan girişimlerin ihtiyaçlarını karşılayıp onların büyümesini destekleme misyonuyla çalışmalarını yürüten küresel ve çok paydaşlı bir programdır. 2016’dan bu yana Afrika, Asya, Latin Amerika ve Türkiye dahil 15’in üzerinde ülkeye ulaşan program, bu yıl 20’den fazla ülkede gerçekleştirilecek.

 

Programa Seçilen Girişimcileri Neler Bekliyor?

Program kapsamında en yenilikçi ve gerçekleştirilebilir çözümler tespit edilerek altı aylık yoğun bir hazırlık programına erişim olanağı sunulacak. Bu program, uzman eğitimler, Boston Consulting Group ile klinikler, stratejik eşleştirme ve koçluk desteklerine erişimden oluşacaktır.

Accelerate2030 Türkiye Programı kapsamında Türkiye’de Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne en çok katkı sağlayan 3 girişim seçilecek.

Ulusal ve uluslararası değerlendirmelerden geçip programa katılmaya hak kazanan girişimler, Ekim ayında Cenevre’de gerçekleşecek ölçeklenme programına ve UNDP Sosyal Fayda Zirvesi’ne (Social Good Summit) davet edilecekler. Program kapsamında, stratejik sektör, kurum ve yatırımcılara erişimin yanı sıra UNDP, International Trade Centre uluslararası kuruluş ve şirketlerden profesyonel destek alma şansı elde edecekler.

 

Başvuru Kriterleri:

Başvuru kriterlerini ve program detaylarını turkey.accelerate2030.net adresinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca sorularınız için Impact Hub Istanbul ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Son başvuru: 3 Mart!

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı