BursYurt Dışı Burs

2021-2022 Akademik Yılı Macaristan Devlet Bursları Açıldı

Stipendium Hungaricum burs programı, Macar yüksek öğreniminin uluslararasılaşmasını teşvik etmek ve Avrupa’nın kalbinde yüksek kaliteli eğitimin tadını çıkarırken Macaristan’a kişisel ve profesyonel bağlar kurabilen dünyanın her yerinden en iyi yabancı öğrencileri çekmek için Macar Hükümeti tarafından kurulmuştur. .

Macaristan’da öğrenim görürken, öğrenciler aynı zamanda büyük fayda-maliyet oranına sahip uygun fiyatlı yaşam maliyetlerinin, rahat toplu taşıma ile güvenli ve samimi bir yaşam ortamının, canlı bir kültürel yaşamın ve birkaç UNESCO Dünya Mirası Alanının tadını çıkaracaklar. Mezunlar pazarlanabilir beceriler ve bilgilerle kendi ülkelerine döndüklerinde, sivil, politik ve ekonomik ilişkiler kurarak Macaristan’ın yurtdışındaki imajına ve tanınmasına katkıda bulunabilirler.

  • Adayların, 15 Ocak 2021 tarihine kadar Macaristan başvuru sistemine, başvurularını “eksiksiz bir şekilde” yapmaları gerekmektedir.
  • Başvurular sadece https://apply.stipendiumhungaricum.hu  adresi üzerinden yapılacaktır.
  • Macaristan tarafınca başvurusu kabul edilmeyen adaylar mülakata çağırılmayacaktır.
  • Adaylar, başvuruya ilişkin diğer tüm detaylara https://stipendiumhungaricum.hu  adresinden ulaşabileceklerdir.
  • Mülakata ilişkin detaylar Bakanlığımızın http://abdigm.meb.gov.tr  adresinden duyurulacaktır.
  • Adaylar, burs hakkındaki sorularını murat.yilmazer@meb.gov.tr ve inci.balamir@meb.gov.tr e-posta adreslerine iletebilirler.
Verilen Bursun Türü 40 Lisans, 65 Yüksek Lisans, 40 Doktora ve 5 Kısa Dönemli Burs

Macaristan Hükümeti’nin en prestijli yüksek öğrenim burs programı olan Stipendium Hungaricum, mükemmel akademik geçmişe sahip uluslararası öğrenciler için çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Burs, Macar yüksek öğreniminin uluslararasılaşmasını ve sürekli gelişimini desteklemeyi, akademik ve araştırma topluluğunun uluslararası ilişkilerini güçlendirmeyi ve Macar yüksek öğreniminin dünya çapında iyi itibarını ve rekabet gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Kk

Macaristan Hükümeti tarafından 2013 yılında kurulan program, Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetlenmekte ve Tempus Kamu Vakfı tarafından yönetilmektedir.

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu